V prvním zápase 3. předkola Evropské Ligy se Slavia 28. července 2016 utkala na domácím hřišti v Edenu s portugalským klubem Rio Ave.

Po vydřeném postupu přes estonskou Levadii Tallin se hned následující čtvrtek sešívaní představili v domácím zápase proti 6. týmu loňského ročníku ligy čerstvých mistrů Evropy, klubu FC Rio Ave. Již několik hodin před výkopem byly všechny okolní nálevny plné slávistů. Fanoušci červenobílých byli stále plni euforie z předchozího týdne, a tak i přes menší propagaci zápasu si do vršovického Edenu našlo cestu o něco více příznivců těch nejkrásnějších barev - turnikety jich prošlo přes 15 tisíc! Tribuna Sever byla znovu zaplněna téměř do posledního místa a atmosféra zápasu tak byla velmi důstojná. Fandilo se obstojně, v některých fázích zápasu místy i fanaticky a to zejména při sérii šancí našich borců. Slabší bylo tentokrát zapojení ostatních tribun, věříme, že v tomto ohledu dojde ke zlepšení a všichni se dočkáme toho, že fandit bude skutečně celý Eden! Na utkání byla připravena celotribunová kartoniáda s vyobrazením křivky kardiogramu a starého znaku s korunkou, ke které byl roztažen nápis obsahující část jednoho z chorálů - "Až my zemřeme, žít tu budeš dál!".

Slavia sice vstřelila gól krásným míčem z nohy Milana Škody, leč rozhodčí narozen v bývalém Sovětském svazu branku nesprávně neuznal. Další šance pak sešívaní nedokázali proměnit, a tak si do odvety vezou výsledek 0:0.

Věříme, že tým sídlící nedaleko Porta nebyl posledním soupeřem, kterého nám Slavia do Edenu v letošním roce přivezla!

 

Ať žije Slavia!

 

Fotogalerie

04.08.2016 Pan Pivo

Komentáře