Bouřlivá atmosféra, plný stadion, návrat deset let staré kartoniády ze zápasu s Ajaxem, ale také bezzubá koncovka Slavie a herecké výkony hostů, které přijelo podpořit na čtyři stovky fanoušků. To bylo utkání ve kterém se bojovalo o skupinu Ligy mistrů!

Velké Evropské zápasy jsou zpět v Edenu! Po Borisově, který jsme doma přišpendlili útočným fotbalem a skvělou atmosférou, přijel do Edenu další velezkušený soupeř, tentokrát z Kypru. Zatímco s BATE jsme měli z prvního zápasu gólový náskok, ze slunného řecko-tureckého ostrovu jsme přivezli dvoubrankové manko. To si naši hráči zapříčinili sami svou bídnou desetiminutovkou, kdy APOELU darovali obě branky. V Edenu se tak burcovalo ke spojení sil a k mobilizaci, která našeho protivníka položí na lopatky. Lístky na tento velký zápas mizely rychlostí světla a brzy bylo vyprodáno. Plný dům, plná Tribuna Sever a pár stovek fanoušků hostů mělo tvořit atmosféru, která se nezapomíná.

Zatímco v den zápasu se připravovala již známá kartoniáda, která byla k vidění před deseti lety s Ajaxem, kouč Šilhavý řešil sestavu, ve které měl hned dva otazníky. Do hry stále nemohl nastoupit hlavní stavební kámen defenzivy Deli, mimo byl také lídr Bílek a problémy s virózou pociťoval Škoda, který měl ke startu ze všech tří nejblíže. Vše měla ukázat až rozcvička, ve které se mělo stoprocentně rozhodnout.

Už při příchodu hráčů na rozcvičení se ozval neobvykle bouřlivý potlesk, který nastiňoval, jak velká je naše síla. U konce rozcvičky se ovšem dostavila nepříjemná zpráva - Škodovi není dobře a nemuze nastoupit. Jeho místo tak zaujal Mick van Buren. Při nástupu hráčů na hřiště se vytáhla již zmíněná choreografie - kartoniáda, doplněná plachtou a nápisem. Kartony tvořily červenobílý obrazec, v jehož středu bylo oko. Vše doplnil nápis "Jen my a magie můžeme pomoct Slavii do LM". Na pohled velmi pěkná prezentace, po které se spustilo peklo.

Sešívaní se již v úvodu tlačili dopředu a hned po minutě hry měli roh, který nepřesně zakončil Frydrych! Tribuna Sever v tu chvíli neskutečně bouřila a měřítko fandění dosahovalo až fanatismu. Nebezpečnou hlavičku si chvíli poté připsal van Buren, který hlavičkoval těsně nad! Lepší koncovkou se nepředstavil ani aktivní Stoch, který svou střelou z dálky mířil vedle. Všechny tyto šance přispívaly k ještě většímu fandění a stadion se třásl v základech. Pokus hostů o support ve své podstatě zanikl a to asi stejným způsobem jako šance našeho nizozemského útočníka. Ten po čtvrthodině hry vystihl malou domů a zkoušel na Watermana kličku do strany, tu ale zkušený brankář vystihl.

Hráči v červenobílém nedávali hostům skoro žádnou šanci, téměř je nepustili do vápna. Ve čtyřicáté minutě byl v největší šanci zápasu Danny, kterému se Součkovo prodloužení patou dostalo na zadní tyč, kde číhal. V obrovské gólovce ale branku přestřelil. Těsně před poločasem se Slavii zranil jeden z nejaktivnějších hráčů Stoch, který do druhé půle nakonec nemohl nastoupit. A jeho absence byla cítit.

Druhé dějství přineslo hned v úvodu další rohový kop, po kterém se na zadní tyči v obtížné pozici objevil Danny, který stejně jako v první případě pálil nad. Nyní, nutno podotknout, měl pozici o krapet těžší. Ofenzivní hra začala strádat stejně jako fandění, které šlo lehce dolů. Šancí ubývalo, koncovka se také zhoršovala. Další pořádné zakončení měl až v osmdesáté minutě Zmrhal, kterého pěkně vychytal Waterman. To, že času nebylo příliš, využívali i hosté, kteří většinu zápasu proleželi na zemi. Ke konci jejich polehávání stupňovalo.

Více už naši borci nepředvedli a i přes pětadvacet střel, které vyslali na bránu soupeře, nedokázali skórovat. Rozhodně se ale není za co stydět, protože každý z hráčů podal skvělý bojovný výkon, kterému jen chyběla lepší koncovka a trocha štěstí. Jedinou kaňkou je snad jen zranění Stocha, o kterém se zatím nic neví. Po závěrečném hvizdu následovala děkovačka, která se rozléhala snad celými Vršovicemi!

Tak jako tak, v Edenu budou i přes prohru poháry! Bude se hrát Evropská liga, ve které jsme vyfasovali trio nepříjemných soupeřů. Španělský Villareal, izraelské Maccabi Tel Aviv a kazachstánskou Astanu. Šetřete proto peníze, poháry jsou zpět! Nyní nás v Edenu čeká Mladá Boleslav, která přijede již tuto neděli. Výkop je v 16:30, má být hezky, proto není žádná výmluva, proč na náš milovaný klub nejít! Ať žije Slavia!

Fotogalerie

23.08.2017 Tribuna Sever Tribuna Sever, Supporters

Komentáře