Report ze sobotní zábavy v Hradci!

Předposlední kolo letošní sezóny přineslo Slavii velmi zajímavého soupeře – sestupující Hradec Králové.

Na tento duel pořádá Tribuna Sever vlakový výjezd. Sraz na Hlavním nádraží byl určen již v dopoledních hodinách, přesto se zde schází okolo 100 hlav příznivců červenobílých odhodlaných podpořit svůj klub na východě Čech. Jelikož sparťané, chystající se na svůj výjezd do Českých Budějovic, mají na Hlavním nádraží v Praze sraz v podobný čas jako slávisté, tak se rýsuje setkání jedinců z obou táborů. Díky všudypřítomnosti pražské kriminálky (nemůže chybět ani náš oblíbenec Janda), se ovšem nic zajímavého neděje. Nutno říct, že sparťanských přívrženců, jejichž tým okupuje v tabulce druhé místo a čekají ho boje o Ligu Mistrů, se schází mnohonásobně méně (pouze okolo 10 hlav) než těch slávistických, jehož klub hraje hluboko v dolní polovině tabulky.

Z důvodu výluky na trati vystupujeme v Poděbradech, kde na nás čekají přistavené autobusy, které nás mají dovézt do Chlumce nad Cidlinou. Rychlost a způsob jízdy, které řidiči autobusů zvolili, byla nevídaná (řidiči si asi předchozí večer pouštěli film „Rychle a zběsile“, asi 3x jsme se málem vybourali, 3 doprovázející policejní antony nestíhaly ani přes zapnuté majáky). Někteří z této jízdy byli nadšení, jiní si zase oddychli, že to přežili :-). Cesta se také neobejde bez klasické buzerace ze strany fízlů.

Po příjezdu do Hradce slávisté obsazují několik zdejších hospod, kde se před zápasem řádně občerstvují. Zhruba 2 hodiny před začátkem utkání se na hradeckém náměstí začínají scházet slávisté, kteří chtějí jít na stadion společně. Konečné číslo účastníků se zastavuje na 250. Ve městě panuje výborná nálada, zpívá se, odpaluje se pyrotechnika, fotí se v maskách… Zkrátka a dobře, nikoho by ani nenapadlo, že ten den hraje v Hradci, po jehož fanoušcích není ani vidu ani slechu, ještě jiný klub než Slavia.

Na stadionu, kde je snad ta nejhorší akustika na světě (vyjma Brna), se přidává ještě dalších asi 100 sešívek, takže celkový počet hostů v sektoru čítá kolem 350 lidí. Na to, že už Slavia o nic nehraje, to není špatné, nicméně může to být ještě o dost lepší… Fandění je v první půli průměrné. Fotbal, který se hrál snad kilometr od naší tribuny, byl ovšem znovu podprůměrný. O přestávce se 2 členové slávistické skupiny Maisner Gang, která na výjezdu v Hradci slaví 10 let na scéně (gratulujeme, jen tak dál!), rozhodnou ukořistit další hradeckou vlajku, protentokrát Crime Boys (asi poslední, co jim zbyla?). Tyto plány ale bohužel zneškodnují Votroci i policie, což naštve většinu slávistů, kteří neváhají a prolamují bránu stadionu. Vybíhají ze sektoru, ovšem fízlové za pomocí teleskopů, rozbušek a jiné pyrotechniky, pepřových a slzných plynů, elektrických paralyzérů a dokonce i brokovnice, o které nevíme, čím byla nabita (asi nestačilo zastřelení fanouška v Polsku?!), dostávají slávisty zpět na stadion. Tam probíhá oživování zbitého slávisty, který si chtěl půjčit hradeckou zástavu.

Do konce zápasu se toho moc zajímavého neděje. Pozitivní je, že jediný gól zápasu dává opět nejlepší hráč ligy, Milan Škoda. Tak aby mu ho statistici zase odečetli, aby náhodou trofej krále střelců nevyhrál slávista.

Po zápase vzhledem k okolnostem odmítneme použít přistavené policejní autobusy a chceme se dostat na vlakové nádraží po svých. To se ovšem kosmonautům vůbec nelíbí a začínají být agresivní. Po cestě na nádraží zatýkají z neznámých důvodů první 3 slávisty, vše důležité ale přijde až při přestupu na autobus v Chlumci nad Cidlinou.

Zde si fízlové vybírají za oběť jednoho ze slávistů, kterého začnou bezdůvodně mlátit. To se ale samozřejmě nelíbí ostatním slávistům, kteří se kamaráda chtějí zastat, jsou ovšem násilím tlačeni do přistavených autobusů. Někteří jedinci vykukují ze dveří ven a v tu chvíli se projeví tupost příslušníků policie, když jeden z nich nejprve naprosto zbytečně vyhrožuje, že nás zastřelí a poté se slovy „vy zmrdi už mě neserte“ celý autobus vystříká pepřovým sprejem. V tu chvíli všichni z autobusu utíkají, venku je ovšem drazí policisté zbijou šíleným způsobem a některé pro jistotu ještě zatknou (Maisner Gang slavící 10 let, dojel do Prahy se třetinou účastníků výjezdu).

Cesta do Prahy probíhá za neustálé buzerace policie, nicméně k žádnému většímu konfliktu už nedojde. Tento výjezd přinesl několik zajímavých okamžiků, určitě jsme se nenudili. Doufáme, že se naše výjezdové počty příští sezónu znásobí!

V sobotu 30.5. přivítáme v Edenu v posledním kole ligy Slovácko, všichni dorazte na Tribunu Sever! Po zápase půjdeme všichni společně zapít další nepovedenou sezónu k restauraci U Koziček (vedle hřiště pozemního hokeje). Určitě se máte na co těšit!

 

Ať žije Slavia!

 

Foto: Vašek (TS)

Fotogalerie

  • Hradec-SKS062015.jpg
  • Hradec-SKS082015.jpg
  • Hradec-SKS022015.jpg
  • Hradec-SKS052015.jpg
  • Hradec-SKS092015.jpg
  • Hradec-SKS012015.jpg
  • Hradec-SKS032015.jpg
  • Hradec-SKS042015.jpg
  • Hradec-SKS072015.jpg
25.05.2015 Tribuna Sever

Komentáře