Report ze souboje s Hradcem!

Posledním letošním domácím zápasem byl souboj s Hradcem Králové. Pikantností utkání byl ohlášená rozlučka Strašáka s dlouholetou pozicí support leadera.

Na začátek zápasu díky vzájemnému „přátelství“ s hradeckými slávisté vyvěšují tři vlajky votroků. Sami si nebyli jistí, kde vlajky vyvěsit, a tak jim Tribuna Sever poskytla azyl na krásně viditelném místě. Neposedný šotek způsobil však to, že všechny visely obráceně :-). Po 20. minutách slávy černobílých hadrů je nahradila zástava Slavia Praha. Ve 25. minutě se po dvou neúspěšných pokusech (zápasy s Hajdukem a Brnem) konečně podařilo zrealizovat velkou choreografii věnovanou výročí 50 let Odboru přátel. V krajních sektorech byly roztaženy igelity s letopočty 1964 a 2014, vedle červené a bílé pruhy, v sektoru 108 velké logo Odboru přátel doplněné mávacími vlajkami. Před tribunou byl roztažen šedesátimetrový nápis „PŘÁTELÉ SLAVIE, PŘÁTELÉ MEZI SEBOU“. To byla v prvním poločase prakticky jediná věc, které mohli diváci na stadionu zatleskat. Support nebyl bůhví jaký, za připomenutí stojí rozdělení sektoru 108 na poloviny a následný náběh do sebe při chorálu „Zpívej i ty celý stadion...“. Rozeřvávač na stupínku měl ze svého nápadu takovou radost, až z toho udělal kotoul vzad, leč zapomněl, že není na žíněnce :-). Více se můžete na gymnastický výkon podívat zde:

Druhý poločas začal neuznanou brankou červenobílých. Bohužel prvními, kdo vstřelil regulérní gól, byli hosté. Naštěstí hned za dvě minuty srovnal hlavou Milan Škoda svým letošním osmým ligovým gólem. V průběhu marného tlaku Slavie Tribuna Sever uctila památku ubodaného fanouška Crvene Zvezdy v Istanbulu, Marka Ivkoviče. V 75. minutě se na stupínku objevila hvězda večera a support se tím výrazně oživil. Bohužel k povinnému vítězství se hráče na hřišti dohnat nepodařilo, a tak utkání skončilo ubohou remízou 1:1. Strašák si vychutnal svou poslední děkovačku a poté nadobro předal megafon nastupujícímu mládí. Jeho odchod ze stupínku doprovodilo 10 červených ohňů, které symbolizovaly desetiletou éru na místě hlavního rozeřvávače.

Ligový podzim uzavřou sešívaní na ostravských Bazalech již tento pátek a Tribuna Sever nemůže chybět. Podrobnosti o výjezdu se dozvíte zde v článku – http://www.slaviaultras.cz/t/55028-Posledni-podzimni-zapas-v-patek-na-Bazaly.html.