Report z poslední ligového zápasu sezóny!

V posledním domácím kláním byl naším soupeřem liberecký Slovan. Díky dalšímu zásahu televize byl výkop v ten nejhorší možný termín, pondělí, 18:00. Prosinec, teplota na nule, prohra na Slovácku 3:0, překrásné poslední místo v tabulce, jednoduše ideál pro návštěvu zápasu. A že by vedení udělalo nějaké vstřícné gesto směrem k fanouškům za podzimní potupu?!

Protentokrát bylo rozhodnuto, že s kotlem nebude hýbáno jako v předchozích zápasech a na Severu zůstalo vše při starém. Na jarní část při méně atraktivních zápasech bychom kvůli kompaktnosti rádi vyzkoušeli soustředění kotle ve spodní části tribuny.

S úvodním hvizdem je na místě vlajky Tribuny Sever na 5 minut roztažen nápis „Zkurvená ČT“ jako výraz poděkování za neustálé machinace s termíny kvůli přenosům. Po odstranění nápisu se v dolní části 108 objevuje les vlajek a obouručí a rozjíždí se kvalitní support. Okolo 15.minuty kotel zavzpomíná na velkého Slávistu, Františka Veselého, který by 7.12. oslavil 70-té narozeniny. Jednoduchá prezentace, na velkých obouručkách číslice „70“, pod nimi nápis „František Veselý“. Poločas končí 1:1.

Ve druhém poločase úroveň fandění drží slušný standard, Sever žene Slávisty do zteče a v 63.minutě se stane něco neskutečného, jdeme do vedení! Další prezentací je několik nápisů, postupně, vše říkající „Legalizujte pyro“, vzkaz cinklý kreatuře v čele fotbalu – „Pelta ven“ a „Pelta kurví fotbal“ a poslední je série nápisů vystavující pololetní vysvědčení hráčům a vedení Slavie.

Deset minut před koncem se začínají rozdávat malé červené a bílé vlaječky k poslední choreografii připravené na tento zápas, která je věnována rozlučce Karola Kisela s aktivní kariérou. Po skončení zápasu je roztažen nápis „Kapitola končí na správné straně“, poté plachta vyobrazující knihu, otevřenou na poslední straně s nadpisem SLAVIA PRAHA, dole nápis „KAROLE DÍKY“, doplněno mávacími vlaječkami. Je demencí těch, co odpálí ohně a dýmovnice před nápisem a plachtou. Občas by to chtělo zapojit hlavu, někdo  přípravě choreografie věnuje spoustu času, aby potom nebyla na fotkách skoro vidět. I přes tento nedostatek se jednalo o důstojné rozloučení s aktivní kariérou Karola, kterému byly jako poděkování předány suvenýry TS.

Díky výhře 2:1 přezimuje Slavia na 11.místě tabulky a nezbývá než doufat, že se kádr v zimní přestávce posílí, zkonsoliduje, na jaře se posuneme na důstojnější pozice a především využijeme šance prokopat se přes pohár do Evropy!

Ať žije Slavia!

PS: Ještě nesmíme zapomenout zmínit, že liberečtí se prezentovali povedenými „izraelskými“ vlajkami. Děkujeme za podporu!