Report z hodně emotivního utkání s hořkou tečkou. Podrobně popsán a vysvětlen i konflikt s Tomášem Pekhartem.

 

Poměrně dobrý páteční termín, na listopad dobré počasí a konec "chatové sezóny", ideální podmínky k návštěvě Edenu, do kterého si přesto našlo cestu pouze cca. 4000 diváků. Ostuda.

I když to na první pohled nevypadalo, prořídlý kotel se nakonec slušně zaplnil a hlavně od začátku poměrně dobře fandil. Na stará kolena se vyhecovala i Východní tribuna a občas dokonce s fanděním začala. Super, jen tak dále...

Na hráčích byla na začátku vidět jakás takás snaha, ale ovoce v podobě gólů to nepřineslo žádné. Udeřili až "hosté", když poprvé síť rozvlnil Pekhart. K jeho osobě komentář na konci článku...

Druhý gól vsítil Lafata a všem bylo jasné, že dnes na body nejspíš nedosáhneme. Lafata ještě rozbouřil diváky, když druhý balon ve hřišti, který stačilo "uklidit" za postraní čáru kopnul přímo do epicentra dění, za což si vysloužil nadávky z tribun a nakonec i žlutou kartu od rozhodčího.

Druhý poločas jsme obdrželi další branku, což však v kotli snad ani nikomu nevadilo a každý se bavil po svém. Nejvíce snad zaujal chorál, který jsme jeli zase snad 15 minut, část do půl těla, každý se vykašlal na to, že se prohrává, protože jinak bychom se v naší situaci na ten fotbal mohli tak akorát vysrat...

Třešničkou na dortu pak by neuznaný gól Milana Černého, což však fanoušci absolutně ignorovali a gól oslavovali tradičně dál a to včetně odpovídání jména s Východní tribunou.

Roztaženy byly také dva transparenty. První za pokřiku "Tomasová ven" byl zaměřen právě na marketingovou ředitelku Slavie, která má velký zmatek nejen ve své hlavě, ale zejména ve své "práci" (rozumněj spíše placenému pobytu v klubu). Transparent zněl "Pane Platile, když už rušíte bordel, vyhoďte i bordelmamá!".

Druhý pak byl reakcí na odchovance Slavie, kteří běhají ve všech možných klubech u nás, jen ne ve Slavii. Ten zněl "Po hřišti běhá 20 fotbalistů Slavie. To by bylo, aby nevyhrála...", který byl, i vzhledem k výsledku, poměrně trefný. Odpálena byla také neznámo kým jedna dýmovnice...

Děkovačka vzhledem k výsledku nebyla žádná a velká část lidí opustila kotel ještě před příchodem hráčů. Ti zbylí jim dali co proto. Hráči poté nejspíš cítili, že mají máslo na hlavě, tak se snažili fanouškům omluvit (nebo je spíš uplatit?) naházenými dresy. Příště jim ty dresy naházejte zpátky, aby si uvědomili, za koho hrají!


Kauza Pekhart:

Vše začalo tím, když pár fanoušků ze všech tribun na Tomáše řvala, nejspíš kvůli článku v novinách, kde se vyjadřoval v tom smyslu, jak není rád, že je ze Slavie pryč. Už jen to nasralo spoustu lidí.

Že se radoval po prvním gólu do naší sítě, to každý přešel bez problémů, když ale pak po gólu Lafaty běžel směrem ke kotli, řval "Tak co je vy píče?!" a emotivně mával rukama, to už nikdo z přítomných nepochopil a neskousnul. Proto taková vlna nevole.

Po utkání si část ultrasáků, kteří uklízeli choreo, chtěla s Tomášem některé věci vyříkat a padlo pár ostřejších slov.

V sobotu si pak Strašák s Tomášem vyměnil pár zpráv, ve kterých Strašák upozornil, že Slavia Tomáše vychovala, strávil v ní několik let a ať na to nezapomíná. A hlavně co jsme mu my, fanoušci ,udělali?! Chápali bychom, kdyby takto gestikuloval směrem k vedení, ale proč ke kotli?!

Tomáš se omluvil, řekl, že to vůbec nechápe, že když nastupoval na hřiště, přišlo mu, že je celý stadion proti němu a už při rozcvičce slyšel nadávky. "rvalo na me spousta lidi od rozcvicky to nebyli dva tri....ale za uplny hovno, co napsal nakej novinar a prekroutil si to tak aby to dopadlo presne tak, jak to vecer dopadlo, abyste na me od prvni minuty rvali a piskali..."

Novináři si tedy překroutili jeho slova tak, aby byla konečně senzace na světě a mohli v tom pokračovat třeba takto: http://isport.blesk.cz/clanek/fotbal/97853/at-piskaji-slaviste-na-bafunare-ne-na-hrace.html

O vztahu ke Slavii a fanouškům řekl přesně toto: "omlouvam se, je to cely jedno velky nedorozumneni, byl bych rad kdybys to takhle kotli vysvetlil...mam slavii rad nechapal sem ty reakce lidi..."

Novináři, a že všichni dobře víte, co někteří dokáží, si jeho slova překroutili tak, aby došlo k tomu, k čemu také došlo. Tomáš je mladý, nechal se unést emocemi a cítil určitou křivdu, což se chápat dá. Pokud opravdu myslí svá slova upřímně, jistě bude z jeho strany následovat nějaká omluva směrem ke kotli, nejlépe v dalším vzájemném zápase.

Každopádně by teď byla škoda přilévat olej do ohně a dělat tak radost novinářům. Věříme, že Tomáš spadne z té hrušky zpátky na zem a uvědomí si, že hrát za Slavii je velká čest. Snad si to sám srovná...

Ať žije Slavia!

 

Foto: isport.cz, paliol, foto Ultras bude doplněno!

Video: hesik11CZ,

06.11.2010 Tribuna Sever 22

Komentáře