Krátké ohlédnutí za 1. výjezdem letošního ročníku ligy.

Los nás zavedl v prvním kole do nudného Brna. Zkušenější výjezďáci ví ,že sektor v Brně nestojí za nic z hlediska fandění a atmosféry. Je daleko od hřiště , rozlehlý a nekrytý.

Na tento den jsme již delší dobu plánovali BEACH BOYS výjezd. Tento styl výjezdu v plavkách , s rukávky , vodními pistolemi , nafukovacími věcmi se již párkrát osvědčil a vždy to stálo za to.

I přes nepřízeň nedělního počasí se podařilo vypravit 2 autobusy , které se kolem 12:45 vydaly směr Brno.

Po cestě se každý baví po svém, někdo zkouší, jestli mu od loňska ještě bude nafukovací kruh či rukávky, jiní zpívají, někdo dospává sobotní kocovinu, ale všichni se těší na koupání a následný zápas v Brně.

Původně byla plánována koupačka na přehradě v Brně, bohužel nás PČR do města nechtěla pustit, což nám naštěstí oznámili včas, a tak jsme zvolili jinou alternativu. Zamířili jsme do Říčan u Brna na přírodní koupaliště, které je vzdálené cca 30 minut od Brna.

Na koupališti jsou z nás mírně překvapeni, jelikož nejspíš nečekali tak milou návštěvu v tak nepříznivém počasí. Každý si našel místo na převlečení do plavek a odložení věcí. První fanatici ani nevyzkouší teplotu vody a hned po hlavě skáčí do vody. Na hladině se osedlá kosatka, odpálí světlice a vesele se zpívají chorály povzbuzující náš milovaný klub, Slavii.

Místní všemu přihlížejí s úsměvem na tváři a všichni se baví.

Těm, kterým se do vody nechtělo, vybraná skupinka pomůže s ostychem, a tak se nakonec koupou téměř všichni. někteří dobrovolně, někteří ne, ale všichni to berou sportovně a s úsměvem.

Po chvíli doráží plavci z Brna v doprovodu PČR, pár Slávistů je jde přivítat před vchod. Ale na synchronizovaném týmovém plavání se bohužel nemůžeme domluvit, jelikož PČR asi nejsou fanoušci tohoto sportu. Tak se rozejdeme a jdeme se opět bavit do teď už našeho soukromého přírodního koupaliště.

Za deště se skupina slávistů za doprovodu PČR vydává na stadion pro 3 body. Autobusy zastaví kousek od sektoru a kontrola probíhá vcelku rychle a bez problémů. Dokonce i kosatka, co se s námi koupala, se rozhodla přijet povzbudit náš klub.

Za vytrvalého deště se slávisté přesunují do sektoru, první šťastlivci využívají azylu na záchodcích. I přes promočení na kost slávisté fandí a povzbuzují hráče během rozcvičky.

Po pár minutách se z místního ampliónu ozve hlas hlasatele, který oznámí, že se utkání odkládá o cca 30 minut kvůli počasí. Po pár minutách neustálého deště se hlasatel rozpovídá znovu a oznámí všem, že sudí Královec se svými kolegy rozhodl zápas předčasně ukončit a odložit na nový termín.

Ukončený zápas nás ale neodradí od fandění, a dalších několik minut po oznámení se stále fandí. Nakonec za námi přijdou hráči, konkrétně Souček a Bořil. Uděláme si pár selfíček, párkrát si pinkneme nafukovací míč přes plot a hráči se odeberou do kabin. My po dalších pár minutách jdeme zpět do busů, celý mokří a zmrzlí se snažíme najít alespoň něco suchého a teplého a vyrážíme zpět do Edenu.

Z nálady v autobuse není poznat, že by se nehrálo, naopak to vypadá jako cesta po vítězném utkání. Cestou zpět si užíváme karaoke v podáních některých odvážlivců a cesta pěkně uběhne. Kolem 23:30 ukončujeme výjezd před Edenem a každý se vydává do svých domovů.

Ať žije Slavia !

05.08.2016 Tribuna Sever

Komentáře