Report z vršovického derby!

O předešlém víkendu proběhl v Edenu souboj o krále Vršovic. Na tento zajímavý duel probíhaly přípravy několik dní předem, jelikož byla naplánována rozsáhlá choreografie přes celou Tribunu Sever. Tématem bylo 150. výročí narození jednoho z nejslavnějších trenérů historie sešívaných, Johna Williama Maddena. Ve Slavii tento modernizátor fotbalu  působil dlouhých 25 let, což už žádný jiný trenér nepřekonal. Díky obětavosti několika jedinců a noční směně byla choreografie kolem sobotního poledne do Edenu. Do čtyř hodin bylo vše připraveno a zbyl čas na předzápasové pivo.

Od začátku zápasu je vidět hlad lidí po fandění, které má od začátku výbornou úroveň. Ve 20. minutě začínají přípravy na choreo, přesun lidí do sektorů s kartóny, zakrytí vchodů a schodů igelity atd. Po pěti minutách se v sektorech 107 – 109 objevují z černých a bílých kartónů iniciály JWM, v krajních sektorech plachty s portrétem trenéra a historického znaku Slavie, dole doplněno nápisem se jménem a letopočty. Až na nedostatek v podobě roztažení plachty s kresbou J. W. Maddena velmi povedená choreografie, kterou ocenili i slávisté na ostatních tribunách. Je třeba poznamenat, že se stále objevují tací, kteří nejsou schopni držet kartón oběma rukama nad hlavou, ale jednou rukou za cíp jako kapesník. Všechny tyhle maličkosti mají vliv na celkový projev choreografie a udržet dvě minuty ruce nad hlavou jistě dovede každý bez odumření končetin. Bohužel choreografie měla neblahý vliv na hlasovou podporu, která byla do konce poločasu na poměry Edenu slabá. Určitě k tomu přispělo i zbytečné střídání support leaderů během poločasu.

Ve druhém poločase působili sešívaní na hřišti velmi živě a po deseti minutách se dočkali zasloužené odměny v podobě vedoucí branky Vukadinoviče, který v první půli dva góly zahodil. Bohužel byl po gólu tak nabuzen, že se tři minuty na to dopustil zákroku ve skluzu, který nemohl rozhodčí ocenit jinak než červenou kartou. Výhodu jednoho hráče v poli využili klokani k vyrovnání z přímého kopu minutu před koncem. Vzhledem ke konečnému výsledku a další bodové ztrátě bylo operativně zrealizováno připravené choreo směřované na prohlášení klubu před začátkem jarní části soutěže o cíli probít se do evropských pohárů. Před děkovačkou se tedy v sektoru 108 objevuje plachta se zmrzlinovým pohárem doplněná nápisem – „Poháry jedině v cukrárně“.

Tímhle stylem to spíše směřuje k boji o záchranu. Snad červenobílí co nejrychleji zvednou hlavy a nezabřednou do rok staré blamáže.