Přestupy...

Glosa týkající se přestupů, stálých debat fanoušků a situace v našem klubu...    

Na většině slávistických diskusních fórech se stále řeší situace v klubu a zejména pak téma přestupů, hráčského kádru a naší sestavy. Ani já nejsem vyjímkou a situaci velmi sleduji. Jsou však věci, které mě zaráží a mrzí...

Každý stále čeká nějakou přestupovou bombu, většina z vás si zvykla, že se pohybujeme v horních příčkách tabulky a stále musíme přivádět drahé hráče (ve většině případů neadekvátně drahé v poměru s výkonností) a nejlépe ze zahraničí.

Já se však ptám proč? Opravdu si nevystačíme s vlastními odchovanci? Chceme, aby se o nás pořád psalo v novinách, mluvilo v televizi v souvislosti s přestupy? Jsme tak opojeni úspěchy, že si nic jiného nepřipouštíme a cokoliv jiného než titul by pro nás bylo ostudou?

Ano, také bych byl rád, kdybychom stále vyhrávali, ale nejsem si jist, jestli za každou cenu a absolutně si nedokážu představit, že bych při jakémkoliv jiném umístění, než je první příčka Slavii zavrhnul. Většina z vás uměla vyhrávat, naučte se i prohrávat!

Nebudu se zde pouštět do rozborů trenéra, vedení a dalších subjektů, kteří situaci ovlivňují, jen současnou situaci nevidím tak černě, jako většina z vás.

Petr Mareš, Štěpán Koreš, Filip Duranski, Ondřej Vaněk (v "B" týmu a dorostu je jich také velké množství) a v minulosti pak Marek Suchý, Tomáš Necid, to jsou všechno hráči, kteří ve většině případů prošli mládežnickými týmy a ve Slavii jsou odmalička. Těchto hráčů je třeba si vážit! Odmalička pobíhají na hřištích v Edenu, většina z nich je vychovaná ve Vršovicích a dovolím si říct, že všichni z nich mají velkém pouto a vztah ke Slavii.

Odmalička soupeří se svými soky z Letné, odmalička hají naše barvy s hvězdou na srdci a jejich vztah ke Slavii můžeme zlepšit i my, že tyto hráče nebudeme zavrhovat, ale naopak je podpoříme, ukážeme jim, že máme trpělivost, kterou si oni vybojují na hřišti pouze ježděním po zadku!

Je možné, že velká část z nich neprosadí, nebude ani na naší ligu mít, ale věřme, že opak bude pravdou a pomoci jim v tom můžeme i my. Ty kluci si šance velmi váží a věřte, že na hřišti nechají duši. Nejsou to pouze žoldáci, kteří hrají pro peníze a výsledky klubu jsou jim lhostejné, jsou to hráči, kteří na Slavii vyrostli, mají tu kamarády, školu, zážitky a Slavia, Vršovice, Eden, to je pro ně troufám si říct domov, je to pro ně vším.

A nemluvím o motivaci pro další mladé hráče pracovat na sobě, když vidí, že stejnou šanci mohou dostat i oni.

Věřte, že mi absolutně nevadí, když nějaký ten rok skončíme na 7., 8. místě když uvidím, že ty kluci do toho dali všechno a nechali na hřišti plíce. Já si pak úspěchu, který přijde (a já jsem si jistý, že přijde!) budu vážit daleko víc, protože budu vědět, že v týmu nastoupili hráči, kteří za klub, za naše barvy a za své fanoušky nechali všechno, s klubem žijí a situace v klubu jim není jedno, jako pouhým najatým žoldákům (viz. Vasilijevič a další).

Absolutně tím nezavrhuji hráče, kteří do Slavie přišli a šance si váží úplně stejně a pro náš klub makají. Ne na všechny posty můžeme vybírat z našich řad, mrzí mě však kritičnost velké části slávistických fanoušků vůči našim mladým hráčům a nedůvěra v ně.

Není příjemnější oslava titulu s hráči, kteří ve Slavii hrají odmalička a které jsme si i my vychovali, avšak za cenu let, kdy se tolik nedaří, než se žoldáky, kteří vše dělají jen pro peníze? Pro mě velice snadná otázka, co vy?

Ať žije Slavia!

20.02.2010 Strašák 0

Komentáře