Do Edenu přijela Jihlava, která si před desetitisícovou kulisou nedokázala vytvořit téměř žádné pořádné šance a kapitulovala 2:0 ve prospěch našich barev. Do Edenu přijelo hosty podpořit okolo desítky věrných.

Další, tentokrát již třetí kolo naší nejvyšší fotbalové soutěže je minulostí! Po bezzubé remíze v Ostravě nás do Edenu přijelo prověřit mužstvo z Vysočiny, které dosud nevstřelilo ani gól. Ani Slavia na tom ale nebyla o moc lépe, branku vstřelila pouze jednu, a to ještě z penalty. Před zápasem Prahu pokryl silný déšť, a tak to na stadionu, půl hodiny před výkopem, vypadalo jakoby mělo být prázdno. Naštěstí se tribuny přeci jen naplnily, i když ne tolik, jak bychom si představovali.

Ke Slavii se v průběhu týdne připojila nová akvizice - Eduar Sobol, který mimo jiné figuroval v základní jedenáctce, kterou vyslal na hřiště Jaroslav Šilhavý. A nutno dodat, že byla opravdu silná!
Stejně jako v zápase s Teplicemi, tak i nyní se hned po několika minutách kopala penalta ve prospěch Slavie, tentokrát už byla zcela regulérní, když byl po rohu stažen k zemi Škoda. K exekuci se postavil Hušbauer, který poslal svůj tým do vedení a Tribunu Sever do varu.

Další slušnou pozici měl po sklepnutí od spoluhráče van Buren, ten ale z dobré pozice přestřelil. V osmnácté minutě vymyslel lahůdkovou přihrávku Hušbauer, který našel za obranou Škodu. Svým pokusem sice Rakovana nepřelstil, ale gólmanovo vyražení směřovalo jen do míst, kde číhal Danny, a ten neměl žádný problém se vstřelením své první branky v červenobílém! Sešívaní se tak rychle dostali do dvoubrankového trháku a fandění se stále drželo na slušné úrovni.

A opět Hušbauer! Nyní pro změnu rychle rozehrál standardku a našel v úniku van Burena, který nepřelstil exslávistického brankáře. Po půlhodině přišel i třetí gólový zářež, kdy Bořil servíroval před prázdnou bránu Hušbauerovi. Branka ovšem nebyl uznána, a to z důvodu ofsajdu přihrávajícího hráče. Druhé dějství zakončil nepovedeným pokusem Milan Škoda, který dostal od Hušbauera parádní pas na malé vápno. Náš kapitán bohužel selhal a přestřelil. Tak či onak, do kabin se šlo za stavu 2 : 0 pro Slavii a vše bylo super, včetně fandění!

Do druhé půle vkročili naši borci několika nepřesnými střelami, kterým oponoval na druhé straně prchající Klíma, jenž provětral Laštůvkovy rukavice. Štěstěna se v našem vápně usmála na všechny Slávisty ve čtyřiapadesáté minutě, kdy se těsně před bránou odrazil balon k Hronkovi, který nepochopitelně netrefil prostor mezi třemi tyčemi! Po hodině hry přišel další neuznaný gól pro naše borce, tentokráte padl černý Petr na Rotaně, který dostal do jednoznačného ofsajdu parádní pas patičkou od Hušbauera.

Slavia si náskok udržela a v klidu dohrála celé utkání. Po závěrečném hvizdu zněl Edenem náš nový pokřik "Už když přijdem na svět", který se konečně podařilo vychytat a byl to hukot! Následovala vítězná děkovačka, která se nesla celým Edenem. Svěřenci kouče Šilhavého podali parádní výkon, kterému snad chybělo jen více branek a větší návštěva, která je stále lehce neuspokojující. Ve skvělém světle se ukázal nováček v týmu Sobol, formu konečně chytila dvojice Rotaň - Danny. Perfektní přehled o hře ukazoval také Hušbauer, který vymyslel nespočet gólových příležitostí.

Nyní nás čeká výjezd až na Kypr, kde vyzveme místního stálého účastníka pohárů APOEL Nicosia! Ať žije Slavia!

Fotogalerie

11.08.2017 Tribuna Sever

Komentáře