Reportáž z vycházky za slávistickým prezidentem.

Během reprezentační pauzi příznivci věčné Slavie nelenili a uspořádali vycházku za slávistickým prezidentem. V brzké sobotní odpoledne se před tradiční slávistickou restaurací „U Brejšků“ schází kolem 40 fanoušků červenobílých lačných dozvědět se něco více o slávistické historii.

 

Na trase, která vedla z Národní třídy až na Pražský hrad, se mohli všichni přítomní dozvědět spoustu zajímavostí nejen o historii fotbalové Slavie. Vycházka byla velice poučná, ale zároveň také velice zábavná. Dozvědili jsme se například, proč první kapitán Slavie Karel Freja podpálil německou klubovnu, jak se stal náš brankář sólistou opery Národního divadla, jak náš hvězdný útočník usnul během zápasu ve stoje, nebo jak sparťané na dvakrát zlomili nohu našemu levému křídlu Edvardu Benešovi.

 

Po vycházce jsem se z Pražského hradu vrátili ke „Brejškům“, kam dorazil i současný trenér A-mužstva Dušan Uhrin, se kterým jsme mohli debatovat i o hodně otevřených tématech. Beseda s ním se povedla na výbornou, stejně jako celá vycházka za Slávistickým prezidentem.

 

Poděkování patří odbočce Odboru Přátel Area 114, která celou akci za pomoci Miroslava Pomikala zorganizovala. Doufáme jen, že se nás na podobné akce bude scházet stále více.

 

Slavia je věčná!

Fotogalerie

13.10.2015 Krasoň Area 114

Komentáře