Report v výjezdu do Boleslavi!

 

 

 

O víkendu pokračovala nejvyšší fotbalová liga už šestým kolem a červeno-bílí zajížděli na půdu Mladé Boleslavi, kde se jim v poslední době nedaří. Poslední čtyři zápasy tady prohráli a inkasovali deset gólů.

Ještě půl hodiny před odjezdem busu Tribuny Sever probíhají finální úpravy plachty ke dnešní choreografii. Vše se podaří úspěšně zvládnout, a tak lehce popáté vyjíždí od Edenu naplněný autobus směr Boleslav. Za necelou hodinku tlupa sešívaných vystupuje u sektoru hostů, kde se však dozvídáme, že prodej lístků začíná až hodinu před výkopem. Všichni se tedy rozprchnou po okolních putykách. O lístky je velký zájem a po půl hodině prodeje pořadatelé hlásí, že sektor hostů je vyprodaný. Slávisté kupují lístky do přilehlého sektoru, někteří se snažili dostat do areálu důmyslnějšími způsoby J. Po 15 minutách boleslavští pořadatelé vykouzlili další vstupenky a kasy znovu otevírají. Všechny propriety k fandění, včetně chorea, se podaří dostat do sektoru po odborné analýze šéfa místních vodomilů. Sektor je ověšen spoustou vlajek, nechybí ani prezentace starších dárků, kterými boleslavští poctili slávisty před nějakým časem, jak se na hostitele sluší a patří. V sektoru hostů kolem 300 hlav, další zhruba stejný počet ve vedlejším sektoru rozjíždí slušný support. A když v 7. minutě Milan Škoda svojí šestou brankou sezóny dostává sešívané do vedení, jde se do půl těla a atmosféra graduje. V polovině prvního poločasu je v sektoru roztažena plachta s motivem „Sešívaných gentlemanů“ doplněná červenými a bílými kartóny. Po stažení plachty ještě zůstává sektor rozdělen kartóny do sešívaných barev. Škoda, že Ti, kteří připravovali kartóny, neumí dvakrát napočítat do stejné cifry. Do konce poločasu se fandí hlasitě, leč skladbu chorálů musí „mládežníci“ volit citlivěji, což jistě přijde s nabytými zkušenostmi.

Ve druhé půli se snaží hráči, seč jim síly stačí, smazat jednogólové manko, které nabrali v posledních pěti minutách prvního poločasu. Dokonce se podaří dosáhnout vyrovnávacího gólu, ale ten pro ofsajd rozhodčí neuznává. Bohužel vyrovnání je nad síly sešívaných, a tak přichází po Teplicích druhá venkovní prohra 2:1. Poznámku zaslouží trojice místních pacientů v hasičských uniformách, kteří každý kus pyrotechniky okamžitě zkrápí neuvěřitelným množstvím vody. Tuhle diagnózu by měli psychiatři zařadit do kategorie duševních poruch typu žhářů apod. Krátce po skončení utkání se slávisté rozchází k autobusům a autům a vyráží směr matička Praha.

V reprezentační přestávce nás čeká svátek fotbalu v podobě přátelského utkání s Hajdukem Split. Podrobně se o celé akci můžete dočíst zde - http://www.slaviaultras.cz/t/54991-V-sobotu-6-zari-privitame-v-Edenu-Hajduk-Split.html

Doufejme, že se všichni zranění během pauzy dají do pořádku a v 7. kole doma proti Brnu opět fotbalisté najedou na vítěznou vlnu.

 

Ať žije Slavia!

 

 

Foto: Vašek (TS), supporters.cz

 

Video: Vltava (MSFO)

Fotogalerie

 • Boleslav-SKS012014.jpg
 • Boleslav-SKS022014.jpg
 • Boleslav-SKS032014.jpg
 • Boleslav-SKS042014.jpg
 • Boleslav-SKS052014.jpg
 • Boleslav-SKS062014.jpg
 • Boleslav-SKS072014.jpg
 • Boleslav-SKS082014.jpg
 • Boleslav-SKS092014.jpg
 • Boleslav-SKS102014.jpg
 • Boleslav-SKS112014.jpg
 • Boleslav-SKS122014.jpg
31.08.2014 Chemik 0

Komentáře