Slavia se ve druhém kole HET ligy představila ve Vítkovicích, kde nás přivítal navrátilec do ligy Baník Ostrava. Plný stadion sledoval bezbrankovou remízu.

Po postupu do dalších bojů o Ligu Mistrů čekal sešívané další venkovní zápas, který nás zavedl do Vítkovic, kde hraje své domácí zápasy Baník Ostrava - tým, který se po roce vrátil do naší nejvyšší fotbalové soutěže. Od zápasu se očekávalo mnoho. Hlavně po fanouškovské stránce se měly střetnout dva nejlepší tábory v naší zemi. Očekávání se ale zdaleka nenaplnilo a do sektoru, který pojme přes tisíc fanoušků si našlo cestu pouhopouhých 317 slávistů. Ti mohli sledovat obměněnou sestavu, ve které figurovala všechna velká jména, která přes léto přišla ze zahraničí.

A právě nejvěhlasnější z nich, Danny, sklepnul po deseti minutách hry balon Frydrychovi, kterému střela zpoza vápna nesedla a mířila pouze k našemu sektoru. Další šanci měl o pár minut později Zmrhal, který v dobré pozici místo přihrávky na Altintopa pálil tvrdě jen do boční sítě. Během dobývání ostravské obrany se v našem sektoru děl asi nejzajímavější moment celého zápasu. Hned několik slávistů před naším kotlem zmerčilo jednoho ze členů security, který si dával šlofíka. To byl jasný signál pro naše popíječe piva, kteří nemohli odolat a soutěžili ve vrhu piva. Po slušné palbě se jeden ze střelců také trefil, když zasáhl zoufalcovu nohu. To bylo ale asi to jediné, co v sektoru Slavie bylo zajímavé, protože fandění nebylo nijak bouřlivé, ba naopak vcelku podprůměrné.

Vrásky na čele nám ve dvacáté minutě přidělal Baroš, který si po špatně odkopnutém balonu od Deliho narazil balon o Laštůvku a vstřelil gól. Ten mu následně nebyl uznán kvůli hře rukou. Po sedmatřicáté minutě se mohla pískat penalta, nebo minimálně nepřímý kop, kdy Granečný nastřelil ruku svého spoluhráče ve vápně. Sudí Příhoda ale situaci nechal plynout. Největší šanci si naši borci nechali až na poslední minuty prvního dějství, kdy se zpoza vápna odhodlal ke střele Souček a trefil tyč!

Více už se nestalo a tak se šlo za bezbrankového stavu do kabin. Nefungovalo vůbec nic. Hra na hřišti byla nemastná neslaná a fandění bylo hodně slabé, což je škoda. Baník nás zastínil, navíc se i prezentoval povedenou kartoniádou.

Druhá půle začala šancí Slavie, kdy se po střele Frydrycha odrazil balon k Mešanovičovi a ten zblízka pálil vysoko nad bránu. Radost svým fanouškům neudělal ani Danny, které téměř po hodině hry mířil z volného přímého kopu mimo tři tyče. Další příležitost měl na kopačkách Rotaň, když z podobné pozice mířil mnohem lépe, ale v cestě mu stál Vašek. Mezitím co byl ve vzduchu dým po pyroshow domácích, Danny byl blizoučko ke vstřelení branky, když po centru na malé vápno překonal domácího brankáře. Bohužel z těsného ofsajdu.

Nervozita v našem sektoru přibývala, klid nám nedodal ani van Buren, který po centru Dannyho netrefil balon ideálně a po odrazu od jeho ramene se balon vytočil mimo tři tyče. Lépe nebylo ani po hlavičce Škody, ta letěla také těsně vedle. Skvělou individuální akci předvedl dvě minuty před koncem řádné hrací doby opět van Buren, který pěkně obešel dva beky a přihrál nad sebe na Dannyho. Ten zkoušel technickou střelu, ale ani nyní na Vaška nevyzrál. Více už se v zápase nestalo a zazněl závěrečný hvizd, který byl osvobozující pro všechny zúčastněné.

Co dodat, zběsilé bušení do zavřené obrany Baníku, absence kreativity na hřišti, mrtvé fandění a slabý počet v našem sektoru. Zkrátka den, který si nikdo z nás za rámeček nedá. Nyní nás čeká domácí utkání, kdy do Edenu přijede Jihlava. Výkop je po přeložení zápasu naplánován na pátečních osmnáct hodin. Přijďte podpořit naše borce a doveďme je za vítězstvím! Spolu jsme silnější!

Fotogalerie

06.08.2017 Tribuna Sever

Komentáře