Report ze zápasu s Plzní!

Na Velikonoční pondělí byl na programu další ligový duel, v němž sešívaní přivítali v Edenu mistrovskou Plzeň. Po remíze těch druhých z Vršovic klesli slávisté na sestupové, patnácté místo. Hodinu před začátkem utkání byl naplánován poklidný protest starší generace slávistů proti nesmyslnému zákroku fízlů na Čechově mostě během pochodu na derby. Celkově se před stadion sešlo zhruba 300-400 osob. Za nápisem: „ZA TOHLE TEKLA KREV NAŠICH DĚTÍ“ je odpáleno 10 červených ohňů a další menší pyrotechniky. Nasazení policie se rovná převozuje celé valdické věznice, akci točí minimálně 4 kamery, hotové manévry. Protentokrát se nejednalo o chuligány se zakázanou pyrotechnikou, kteří ohrožují vše a všechny kolem, a proto nebylo třeba zasahovat. 4 osoby obdržely blokové pokuty za přestupek v hodnotách od 100 po 1000 Kč.

Před utkáním svazoví činovníci potrestali klub 20 tisícovou pokutou za přerušení utkání s Jabloncem za „nevhodné“ pokřiky směrem k (ne)ješitnému předsedovi a zároveň pohrozili i možností ukončení utkání, pokud se bude situace opakovat. Proto na začátek zápasu Tribuna Sever poslala předsedovi vzkaz, co si o něm myslí. Nápis byl vytvořen z písmen namalovaných na bílých tričkách. Na první poločas byly připraveny hned dvě prezentace, ta první se skládala z nápisu „POMÁHAT A CHRÁNIT“ a plachty v sektoru 108. Předlohou byla známá fotografie zkrvaveného fanouška při pochodu na derby, která proběhla médii, kdy je odváděn dvěma policejní tupouny. Choreografii doplňuje pokřik oslavující  „nádheru všech barev“. Další choreografie byla připravena na celou Severní Tribunu. V každém z pěti sektorů se objevila jedna postavička rodiny Simpsonů (od nejmladšího po nejstaršího člena) ve slávistických barvách, dole doplněno 60 metrovým nápisem: "KDYŽ JI MILUJEŠ, NEZÁLEŽÍ NA VĚKU". Představení se velmi povedlo a sklidilo bouřlivý potlesk zbytku stadionu. Co se týká fandění v prvním poločase, nebylo to špatné, ale příliš často musel speaker kotel napomínat pro neaktivitu a přerušovat chorály, což je velká škoda, jelikož Sever byl velmi slušně zaplněn. Bylo zvýšeno i úsilí o aktivní zapojení východní tribuny do fandění, což se zčásti povedlo a je vidět progres. My Vás to pacholci naučíme :-). Na hřišti to zprvu vypadá, že Plzeň, které už prakticky o nic nejde, ani nechce vyhrát – viz Teclovo počkání na obránce při samostatném úniku. Jenomže na konci poločasu předvede Radek Černý něco, za co se chytají trenéři za hlavy i v žácích. Při standardní situaci kousek za vápnem si postaví zeď, stoupne si doprostřed branky za ní a když „překvapivě“ dostane gól do míst, kde měl jednoznačně být, rozmachuje rukama.

Druhý poločas nebyl na tribunách tak zajímavý jako ten první, úroveň fandění šla dolů, také díky výkonu hráčů na hřišti. Ač byla vidět snaha, gól nedali ani třetí zápas po sobě. Navíc v úplném konci druhého poločasu inkasovali podruhé a bylo vymalováno.

Nezbývá než zmobilizovat morální síly a v neděli zaplavit Ďolíček červeno-bílými barvami. Jde o nesmírně důležitý zápas! Podrobnější info se objeví na stránkách v průběhu čtvrtku.