První letošní ligový výjezd do Ostravy!

Tuto neděli sešívaní v rámci druhého kola nejvyšší soutěže vycestují na horkou půdu Baníku Ostrava, který se vrátil do nejvyšší soutěže po roční odmlce a bude určitě velkým oživením zejména na poli fanouškovském. Ale jak ukázalo první kolo, možná překvapí i na trávníku. V prvním kole oba soupeři zvítězili, Slavia, šetřící několik opor na odvetu do Borisova, si poradila doma s Teplicemi, Baník přesvědčivě vyhrál v Brně.

            Utkání má výkop v neděli 6.8. od 18:00 na stadionu ve Vítkovicích, kde Baník hraje své domácí zápasy po nuceném odchodu z Bazalů. S největší pravděpodobností se bude zápas hrát před vyprodaným hledištěm za bouřlivé kulisy aktivních domácích fans, kteří oproti poslednímu vzájemnému zápasu již ukončili bojkot a vrátili se na tribuny. Ale my doufáme, že k parádní atmosféře utkání přispěje i Tribuna Sever! Ta samozřejmě organizovaně vyráží na utkání a to VLAKEM!

Sraz na Hlavním nádraží v Praze bude v 11:50. Na společnou cestu vyrazíme rychlíkem Ex 143 Petr Bezruč, který odjíždí v 12:22. Na nádraží přijďte včas, abychom se nedostali do časové tísně kvůli koupi jízdenky. Od prosince loňského roku ČD změnily pravidla skupinového jízdného, tzn. že bez internetové rezervace je možné na kase koupit jízdenku pouze pro skupinu do 5 osob. Pro urychlení nákupu doporučujeme si dopředu domluvit skupinky do pěti osob. Zpáteční jízdenka pro 5 osob vychází na necelých 3000 Kč, tzn. 600 Kč na osobu. Pro slávisty, kteří mají v plánu přistoupit po cestě, přikládáme jízdní řád rychlíku:

Praha-Hlavní nádraží: 12:22

Praha-Libeň: 12:29

Kolín: 12:59

Pardubice: 13:21

Česká Třebová: 13:56

Zábřeh na Moravě: 14:18

Olomouc: 14:41

Hranice na Moravě: 15:09

Ostrava-Svinov: 15:36

Ostrava: 15:42

Do Ostravy dorazíme s více než dvouhodinovým předstihem, a tak by měl zbýt čas i na nějaké to občerstvení v hornickém městě. Po utkání podle předpokladů budeme odvezeni autobusy směrem k nádraží. Zpátky vyrazíme vlakem ve 2:20, který je v Praze v 6:33. Z Ostravy odjíždí rychlík směr Praha i ve 20:13, ale otázkou je, jak dlouho budeme drženi v sektoru po zápase a zda PČR případně pozdrží odjezd vlaku z Ostravy. Ať tak či onak do Prahy se dostaneme, a proto vyrazme všichni společně stejným vlakem, bude to stát za to!

 

Ať žije Slavia!

01.08.2017 Tribuna Sever

Komentáře