Ultras Slavia

DOMÁCÍ KOTEL - Severní tribuna domácího stadionu v Edenu čítá v rozmezí 2500 - 4000 aktivně fandících fanoušků. Při domácích zápasech jsou používány stovky vlajek na tyčích, velké celotribunové kartoniády, ale také igelity, lesklé folie, papírové transparenty, konfety atd. Domácí kotel je organizován ze stupínku audio reprosoustavou po celý čas utkání. Fandění je na velmi dobré úrovni, i když je pořád co zlepšovat. Zejména zapojení ostatních tribun. 

VÝJEZDY
-

LIGA: Naše počty se v posledních čtyřech sezónách velice zvedly. Na výjezdy po Čechách většinou vyráží od 400 do 2000 slávistů. Na Moravu jsou již počty slabší a pohybují se kolem 200 až 400 hlav. Jako dopravu většinou volíme vlak, častokrát vyjedeme také auty a autobusy. Na derby "S" pořádáme pravidelně pochody. Proběhly i dva pochody na vršovické derby do Ďolíčku a na Žižkov.

POHÁRY: Slavia má i naší podporu i v evropských pohárech. Jezdíme za ní prakticky po celé Evropě. Buď organizovaně fanklubem, či vlastními busy, vlakem. Namátkou Kaiserslautern, Schalke, Hamburku, Říma, Udinese, Soluň. V poslední době Bělehrad, Amsterdam, Žilina, Janov, Fiorentina. 

DRUŽBY - Naše jediná družba je s polským týmem Górnik Wałbrzych. Trvá od 15.10. 2000. Zejména ze začátku se jednalo spíše o družbu čistě chuligánskou. Nyní družba funguje nejen mezi chuligány, ale i ultras a normálními fanoušky. V říjnu roku 2010 oslavíme 10. výročí naší družby!

SKUPINY - Mezi skupiny chuligánské patří hlavně tradiční skupiny Youngsters, Red white supporters (na začátku roku 2010 oznámila skupina rezignaci na chuligánské aktivity) a Brigate 97. Ultras skupin je podstatně méně a jako hlavní lze považovat skupinu Ultras Slavia, ve které figurují zejména hlavní postavy slávistické Ultras scény. Dále jsou zde pak mladí Gang Of Slavia, kteří však s Ultras Slavia velmi úzce spolupracují a jsou spíš její součástí. Všechny ultras skupiny tvoří celek pod označením Tribuna Sever.

03.10.2009 Capino 0